Skocz do zawartości

Instalacja Sterowników Nvidi


Matrix

Rekomendowane odpowiedzi

Heyka nie chciałem zakładać nowego tematu dlatego dopisze się tutaj.

 

Używam apta i chciałem z jego użyciem zainstalować stery do nvidii - tak jak poleca tu dużo osób.

Ale mam pewien dylemat. Już nie mogę się połapać z tymi wersjami sterowników.

Na livna jest nvidia-glx ale jak próbuje zainstalować ten pakiet to woła o zainstalowanie kernela 681. Ja używam 737. Na ATrpms leża też paczki ze sterami do nvidii ale jakoś inaczej ponazywane nvidia-graphics z tym że te stery nie wołaja o starego kernela.

Czy mogę zainstalować je czy to są jakieś "inne" sterowniki nvidii i jeżeli chcę mieć wszystko ok to muszę zainstalować te z livna wraz z kernelem 681?

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na livna jest nvidia-glx ale jak próbuje zainstalować ten pakiet to woła o zainstalowanie kernela 681. Ja używam 737.

Właściwie to proponowałbym zainstalować kernel 2.6.10-1.741_FC3 - poprawiono w nim ważne błędy bezpieczeństwa.

 

Odnośnie paczek - najprawdopodobniej trochę zaspali i dlatego nie wypuścili wersji do nowego kernela ;-) Zawsze możesz ściągnąć paczkę .src.rpm i przekompilować na nowym jądrze:

rpmbuild --rebuild nvidia-glx-1.0.6629-0.lvn.3.3.src.rpm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze nie robiłem jeszcze rpmów ze źródełek - fedory używam niejako z musu w związku z praca dyplomową ale chyba czas sprobówać :)

 

co do 741 to pojawił się tuż po napisaniu/w trakcie pisania mojego postu - zauważyłem go po kolejnym odświeżeniu apta ale chwilowo zostanę na starszym bo znowu nie znajdę odpowiednich pakietów

 

dzięki za odp

Pozdrawiam

Majonez kurcze nie robiłem jeszcze rpmów ze źródełek - fedory używam niejako z musu w związku z praca dyplomową ale chyba czas sprobówać :)

 

co do 741 to pojawił się tuż po napisaniu/w trakcie pisania mojego postu - zauważyłem go po kolejnym odświeżeniu apta ale chwilowo zostanę na starszym bo znowu nie znajdę odpowiednich pakietów B)

 

dzięki za odp

Pozdrawiam

Majonez

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne nic trudnego ja juz z rethatami od 5.0 walcze cos sie ucze cos zapominam ale jakos tam wiedze mam i to ogolnie wale :D chodzi mi oto ze jak se przekompilowywałęm nvidia-glx-1.0.6629-0.lvn.4.3.src.rpm to pluł mi sie ze nie ma fedora-rpmtools i potem jakimiś niejasnosciami dla mnie to nie było czysto pozatym na poczatku plól sie o jakiego s user a ze nie istnieje, potem sie ploł ze nie i686 tylko i386 mam system no i sie skonczylo 4 rpm-y sie zrobily jak kernel-modules chcialem zainstalowac to sie plul ze nie ma /usr/sbin/nvidia-config-display, jak glx-sa to ze nie ma /dev/makedev posrane to jest jak xorg-x11-Mesa-libGL mam usuniety to sie pluje APT, jak mam zrobione cienie i przeźroczystosc w xorg to mi nie chodzi glxgears i tux-racer jak usunepewien wpis z cieni to mam glxgears i tux-recera ale mam zato (_wogule_ → w ogóle) ORT niskie fps-y, mam jajko 2.6.10-1.741_FC3 i juz mam dos tego pierd..... w bambus. Wkoncu skurw.... z NVIDII mogli vby zrobic porzadne sterowniki chol.... jasna.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jeśli użyjesz tych instrukcji

 

Czy komus faktycznie udała się instlacja przy pomocy instrukcji zawartych na stronie fedorafaq podanej przez Ravena? Bo ja próbowałem kilka razy i dowiadywałem się, że pakietów nvidia-glx oraz kernel-modules-nvidia-... nie można znaleźć.

(_yum'a_ → yuma) ORT mam skonfigurowanego domyślnie z distro FC3 + wpisy w yum.conf znalezione na tym (i nie tylko tym) forum.

OT: generalnie to powiedziałbym, że jeszcze nic mi sie nie udało yum'em zainstalować :( Co jest o tyle dziwne że up2date chyba tez korzysta z kanałów (_yum'a_ → yuma) ORT i ciągnie się bez problemów.

 

Pozdr,

W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja się wtrącę - ani razu jeszcze nie próbowałem instalować sterów nvidii z rpm'ów. Po co? Co to daje? Ludzie. Macie stronę producenta, ze sterownikami. Ściągnąć, zainstalować, cp -a /dev/nvidia* /etc/udev/devices, edycja /etc/X11/xorg.conf i po sprawie. Osssochozi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem to http://rpm.livna.org/fedora/3/i386/RPMS.testing/ tu sa paczki.

 

1. rpm --import http://rpm.livna.org/RPM-LIVNA-GPG-KEY

 

Zależy co chcemy używać :)

 

2.1 wpisać do /etc/apt/sources.list to: rpm http://rpm.livna.org/ fedora/3/i386 stable testing

2.2 wpisać /etc/yum.conf to:

 

[livna-stable]

name=Livna.org Fedora Compatible Packages (stable)

baseurl= http://rpm.livna.org/fedora/$releasev...rch/RPMS.stable

gpgcheck=1

 

[livna-testing]

name=Livna.org Fedora Compatible Packages (testing)

baseurl=http://rpm.livna.org/fedora/$releasever/$basearch/RPMS.testing

gpgcheck=1

 

2.3 wpisać /etc/sysconfig/rhn/sources to:

 

yum livna-stable-fc3 http://rpm.livna.org/fedora/3/i386/yum/stable

yum livna-testing-fc3 http://rpm.livna.org/fedora/3/i386/yum/testing

 

potem usunać jeżeli mamy stary steroenik nvidia-instaler --uninstall coś takiego (_niewiem_ → nie wiem) ORT czy dobrze napisałem.

 

apt-get install nvidia-glx kernel-module-nvidia-2.6.10-1.741_FC3 to wszystko.

 

potem są dopiero kredki glxgear nie działa naruszenie ochrony pamieci trza zrobić:

chmod 0666 /dev/nvidia*

chown root /dev/nvidia*

 

i usunać wszsytkie wpisy z <dri> w pliku /etc/security/console.perms (_niewiem_ → nie wiem) ORT czy dobrze zrozumialem ale tak zrobiłęm i narazie ok. gierki chodza,cienie sa ,przeźroczystość jest wszystko chodzi OpenGL jest bo wszystko smigna na OpenGL no ale tez szemrane to jest wszystko jestem taki zły na ten team Nvidii ze takie odpierdala myki że hej.

 

pozzdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy komus faktycznie udała się instlacja przy pomocy instrukcji zawartych na stronie fedorafaq podanej przez Ravena? Bo ja próbowałem kilka razy i dowiadywałem się, że pakietów nvidia-glx oraz kernel-modules-nvidia-... nie można znaleźć.

A masz ustawione repozytorium livna-testing?

o może ja się wtrącę - ani razu jeszcze nie próbowałem instalować sterów nvidii z rpm'ów. Po co? Co to daje? Ludzie. Macie stronę producenta, ze sterownikami. Ściągnąć, zainstalować, cp -a /dev/nvidia* /etc/udev/devices, edycja /etc/X11/xorg.conf i po sprawie. Osssochozi?

A chozzzi o to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Po co? Co to daje? Ludzie. Macie stronę producenta, ze sterownikami. Ściągnąć, zainstalować, cp -a /dev/nvidia* /etc/udev/devices, edycja /etc/X11/xorg.conf i po sprawie. Osssochozi?

Właściwie sam sobie odpowiedziałeś. Policzyłeś ile musisz wykonać czynności? A z rpm'ów tylko dwie:

1. ściągnąć

2. zainstalować

A używając apta, czy synaptika jest tylko jedna czynność. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam!

 

kożystając z poradnika na http://www.fedorafaq.org/#nvidia

wpisałem

yum install nvidia-glx kernel-module-nvidia-`(uname -r)`

 

i:

 

 yum install nvidia-glx kernel-module-nvidia-`(uname -r)`
Setting up Install Process
Setting up Repo:  freshrpms
repomd.xml                100% |=========================|  951 B    00:00
Setting up Repo:  base
repomd.xml                100% |=========================| 1.1 kB    00:00
Setting up Repo:  updates-released
repomd.xml                100% |=========================|  951 B    00:00
Reading repository metadata in from local files
freshrpms : ################################################## 477/477
base      : ################################################## 2622/2622
primary.xml.gz            100% |=========================| 273 kB    01:35
MD Read   : ################################################## 659/659
updates-re: ################################################## 659/659
No Match for argument nvidia-glx
No Match for argument kernel-module-nvidia-2.6.9-1.667
Nothing to do

 

 

hmmm.... help... (nVidia GeForce3 Ti 200)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...