Skocz do zawartości

Sagem +fc3


Ser_Cheese

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem... przegladnalem do tylu wszystkie 13 stron i nie znalazlem info na temat instalacji Sagem'a pod FC3.

instalowalem Sagem'a zgodnie z tym poradnikiem, tyle ze do FC2. niestety, jak wlaczam przegladarke to pisze, ze nie udalo sie, a jak wpisuje startadsl, to pisze, ze polaczenie jest juz nawiazane

widzial ktos poradnik bezposrednio do FC3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe, ze nie znalazłeś nic ponieważ na ten czas w ODPOWIEDNIM (połączenie z internetem) dziale to:

Neostrada Na Fc3

małe pytanie...

Jest trzecim od góry tematem - mojego autorstwa :D

Ale trudno - w FC3 usnięto źródła do rekompilacji jądra czyli praktycznie rzecz biorąc mozliwosc instalacji neo...

Co zrobic zapytasz? :D

1. ściągasz jakiś kernel - np. TEN

2. wchodzisz do katalogu gdzie jest w/w pliczek i wydajesz polecenie

# rpm -ivh kernel-2.6.9-1.667.src.rpm

3. Później po kolei wydajesz polecenia

# /usr/src/redhat/SPECS

# rpmbuild -bp --target=i686 kernel-2.6.spec

4. I jeszcze na koniec:

# /usr/src/redhat/BUILD/kernel-2.6.9/linux-2.6.9 /usr/src

Co da Ci możliwość korzystania ze źródeł tak jak opisane jest w Twoim poradniku do fc2.

--

I na koniec jescze:

sterownik podczas instalowania będzie szukał źródeł do Twojego kernela w katalogu linux, my zaś nasze źródła mamy w katalogu linux-2.6.5-1.358.

Aby "przechytrzyć" sterownik robimy miękkie dowiązanie naszego katalogu ze źródełkami do katalogu linux:

 

polecenie:    # ln -s /usr/src/linux-2.6.5-1.358 /usr/src/linux

 

Nie masz kernela 'linux-2.6.5-1.358' tylko 'linux-2.6.9', a więc co za tym idzie wydajesz polecenie

# ln -s /usr/src/linux-2.6.5-1.358 /usr/src/linux

zamiast powyższego

--

wsio :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale trudno - w FC3 usnięto źródła do rekompilacji jądra czyli praktycznie rzecz biorąc mozliwosc instalacji neo...

Do instalacji neo nie są potrzebne źródła kernela. Wystarczy skompilować i zainstalować jak każdy inny program, jakbyś nie mógł sobie poradzić to przeczytaj TO i TO.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki chlopaki! pisze juz spod Fedory

zrobilem tak jak napisal shimonic

jedyny problem z jakim sie spotkalem to taki, ze nie mialem zainstalowanego mc i korzystalem z notatnika aby wyedytowac resolv.conf i chap-secrets

a poza tym instalacja przebiegla bez nawet jednej komplikacji! i to mi sie podoba

jeszcze raz dziekuje

 

<edit>

 

jeszcze jedno!

zauwazylem, ze dostepny jest ten kernel czyli kernel-2.6.10-1.741_FC3

 

jako, iz i tak bede instalowal FC3 na dysku SATA (teraz byl testowo na 15GB), to moge przy okazji dograc najnowsze jadro.

 

czy wszystko pojdzie tak samo z malymi modyfikacjami? tzn:

# rpm -ivh kernel-2.6.10-1.741_FC3.src.rpm

 

# /usr/src/redhat/SPECS

 

# rpmbuild -bp --target=i686 kernel-2.6.spec

 

# /usr/src/redhat/BUILD/kernel-2.6.10/linux-2.6.10 /usr/src

 

# ln -s /usr/src/linux-2.6.10-1.741 /usr/src/linux

czy tak bedzie teoretycznie dobrze? nie zrobilem jakiejs literowki? jasne, ze sprawdze to w praktyce ale chcialbym od razu zainstalowac na SATA bez problemow. Oczywiscie nie chodzi o to, ze SATA (wlasciwie moge z tego powodu miec jakies problemy?), tylko ze na innym dysku i ze bede robil instalke od nowa, ktora bedzie juz ta konkretna. Na niej bede pozniej pracowal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku powitam CIe jak mnie przywitał ktoś - witam Cie wśród użykowników neo i Fc3 :D

A co do pytanka to... wydaje mi się ( :P ), że będzie dobrze :)

 

DO The Structorr

Nie wiem czy mozna - mnie inaczej sie nie udało :)

I mam jeszcze jedno pytanko do Ciebie - mi net nie chodził do póki z chap.secret nie wywaliłem

adsl@adsl    *   adsl   *

Ten kod został mimo edycji za pomocą 'eagleconfig' i mam pytanko - tylko takie teoretyczne - czy to ma jakiś (_wogóle_ → w ogóle) ORT wpływ :P ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi net nie chodził do póki z chap.secret nie wywaliłem

adsl@adsl    *   adsl   *

Ten kod został mimo edycji za pomocą 'eagleconfig' i mam pytanko - tylko takie teoretyczne - czy to ma jakiś (_wogóle_ → w ogóle) ORT wpływ :P ???

nie ma zadnego, wywalasz i po krzyku. Zapomnij ze istniało B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...