Skocz do zawartości

Problem Z Kernelem


Zygmunt

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie:

Co zostało zmienione w FC4, że podczas kompilacji np acx100 wywala mi błedy wiem że potrzebuje pliku .config w katalogu /usr/src/linux(-x.x.xx) ale nawet po skopiowaniu tam źródeł nie idzie dobrze (i samego pliku). Również dotyczy się to kompilacji np. ver. 2.6.12. Za nic nie chce mi iść normalną instalacją. (czyli: make oldconfig; make menuconfig; make modules_install; make install). Pierwsze skompilowałem samo jajko z moimi standardowymi opcjami (oststnio na fc3 i ver 2.6.11.11 działały) w ogóle nie ruszyło, wyskoczyło kernel panic ...coś tam podczas startu systemu. Po skopiowaniu pliku config-.... z katalogu boot i wpisaniu make oldconfig poszło ale nie znajdowało modułuów do moich kart dźwiękowych.

Sorry za jakotaką nie spójnośc i brak wyrzuconych błedów, ale wydaje mi się że może mimo to znać ktoś rozwiązanie na to (uzasadnienie: za dużo by tego było)

PS: Na FC3 jak wszystko robiłem to działało bez zarzutów...

Proszę o odpowiedź.

PS@: jeszcze jedno skąd wytrzaskać kernel-headers, czy w ogóle jeszcze coś takiego istnieje??? potrzebne do komplicaji acx100, (nie będzie potrzebne jeżeli zadziała mi skompilowane 2.6.12)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak ale nie mam neta po to mi acx.... :(

... jest na płycie ...

DOŁĄCZONE:

â€~atoi’ differ in signedness

scripts/kconfig/conf.c:384: warning: pointer targets in passing argument 1 of â€~strlen’ differ in signedness

HOSTCC scripts/kconfig/kxgettext.o

HOSTCC scripts/kconfig/mconf.o

scripts/kconfig/mconf.c: In function â€~cprint1’:

scripts/kconfig/mconf.c:337: warning: pointer targets in assignment differ in signedness

scripts/kconfig/mconf.c:339: warning: pointer targets in passing argument 1 of â€~vsprintf’ differ in signedness

scripts/kconfig/mconf.c: In function â€~cprint’:

scripts/kconfig/mconf.c:357: warning: pointer targets in assignment differ in signedness

scripts/kconfig/mconf.c:359: warning: pointer targets in passing argument 1 of â€~vsprintf’ differ in signedness

scripts/kconfig/mconf.c: In function â€~search_conf’:

scripts/kconfig/mconf.c:550: warning: pointer targets in passing argument 1 of â€~sym_re_search’ differ in signedness

scripts/kconfig/mconf.c: In function â€~conf’:

scripts/kconfig/mconf.c:761: warning: pointer targets in passing argument 2 of â€~strcpy’ differ in signedness

scripts/kconfig/mconf.c:765: warning: pointer targets in passing argument 1 of â€~sscanf’ differ in signedness

scripts/kconfig/mconf.c: In function â€~conf_choice’:

scripts/kconfig/mconf.c:915: warning: pointer targets in passing argument 1 of â€~sscanf’ differ in signedness

scripts/kconfig/mconf.c:920: warning: pointer targets in passing argument 1 of â€~sscanf’ differ in signedness

 

dlaczego to wskoczyło podczas wydania komendy make oldconfig

poszło ale mnie to nie zabawiło....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...