Skocz do zawartości

Jak Przekonać Żonę Do Linuxa?


Tatanek

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku miesięcy używam (_linuxa_ → Linuksa) ORT (Aurox ==> Fedora). Oprócz tego na dysku jest jeszscze WinXP, który był na min jako pierwszy. Najpierw było, że linux brzydki (wizualnie), no to zrobiłem żonie profil, ładny pulpit eye-candy. Spodobało się. :D Potem, że skomplikowany ten linux, no to pokazałem. W końcu i ten argument padł. :D

Teraz głównym anty linuxowym działem jest ... nie ma w nim ((_linuxie_ → Linuksie) ORT) ładnego klienta e-mail. Żona używa IncrediMail - taki pełen dziwnych, jak dla mnie nie potrzebnych rzeczy i upiększaczy programik. Link do niego był w mailu przysłanym od jakiegoś allegrowicza. :angry: Pokazałem Thunderbirda, Evolution, Kmail - nic, bo nie ma 100 papeterii, animacji itp. :(

W moim odczuciu najgorsze są windowe nawyki ... klik, klik i już jest takie jak być powinno i nic już z tym nie rób, a jak się czegoś nie chce poznać/używać to agument się znajdzie.

 

Macie może jakieś pomysły/sposoby na przekonanie płci pięknej do używania (_linuxa_ → Linuksa) ORT?

 

P.S. Proszę nie traktować tego wątku jako próby udowadniania wyższości jednego systemu nad drugim.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wytłumacz jej ,że ten IncrediMail to bardzo podejżany klient poczty, niezłe spyware. A jeśli będziesz chciał ją dobić to namów do kliknięcia w banerek z Cassino - niech tam zajrzy, zarejestruje się, zamówi demo gierek, a jeśli nie będzie grała , po kilku miesiącach zalew spamem i zagłada skrzynki z ulubionym ID murowana :shock: .

 

A z IncrediMail - wszystkie tapety i kolorowe zabawki można skopiować do Outloka, więc dalej pewnie też da się coś z tym zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tytan

Twoje rozwiązanie raczej nie trzyma się tematu i jest drastyczne ;)

 

Adam

Nie chcę żonie skrzynki zaspamować tylko przekonać żeby spojrzała na (_linuxa_ → Linuksa) ORT przychylnym okiem. Twój sposób trochę dla sabotażysty ;)

 

Pozdro

 

dzięki za chęci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniważ piszę w dziale Hyde Park to pozwolę sobie zaproponować rzecz następującą:

 

Zmień tapetę na czerwoną, na zasadzie analogi:

 

Jaki model samochodu wybierają kobiety - odp. czerwony ;)

 

pozdrawiam, Jerzy

 

PS. Dokładnie na takiej zasadzie moja mam kupowała samochód - wszystko jedno jaki byle był czerwony :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

To może jakiś kobiecy głos? :)

 

Powiem szczerze, że zmiana klienta poczty w (_linuxie_ → Linuksie) ORT przysporzyła mi najwięcej problemów. Wcześniej używałam The Bata i każdy inny program wydawał mi się "słaby". Ale wszystko jest kwestią przyzwyczajenia :)

 

Teraz używam Mozilli PL i jej Kuriera Poczty. Nie ma kolorowych tapetek, ale wygląda całkiem przyjaźnie i jest prosty w obsłudze. Zamiast uśmieszków mogą pojawiać się emotikonki, może dałoby się to podciągnąć pod animacje? :D

 

Chociaż zdaje się, że Thunderbird wygląda bardzo podobnie, a tego już próbowałeś?

 

Może zrób żonie krótki wykład o wysyłaniu wiadomości w HTML i netykiecie? Mnie to kiedyś przekonało :) Pokaż różne możliwości Kuriera: sygnaturki itd. Trochę chyba tego jest...? :)

 

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrafie zrozumieć co kobiety mogą mieć np. do Evolution. Jest tam opcja która pozwala newsy ściągać i jakieś "zakupowe" też są. Zamiast tego wolą kolorowe tapetki. Może Ingrid wytłumaczy nam ten fenomen ... prosze ??

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobiety wbrew pozorom są bardziej praktyczne od nas mężczyzn. Jeżeli przekonasz ją ,że teraz to może otwierać w zasadzie prawie każdego maila, bo nie może zainfekować kompa to sądzę, ze masz duże szanse. Ale zanim to zrobisz to przez tydzień cały czas informuj ją o nowych wirusach i trojanach dla windy :lol: Może to mało eleganckie rozwiązanie, ale kobiety panicznie boją się, że coś stanie się z kompem z ich winy. Powodzenia. Dla przypomnienia dla wszystkich lubiących kolorowe tapetki informuję, że w siecii w dobrym tonie jest przesyłanie maili jako zwykłego tekstu. Wysyłanie tego jako html czasami może spowodować, ze nasz mail zostanie uznany przez filtr jako SPAM i odrzucony tym bardziej im więcej będzie tam kolorowego badziewia. W zasadzie nie rozumiem dlaczego poczta (_wogóle_ → w ogóle) ORT może być wysyłana jako html. To własnie jest główna przyczyna infekcji kompów na windzie poprzez maile. Oczywiście oprócz idiotów pstrykająych w każdy załącznik.... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wysyłasz maila w postaci html'a to możesz udnośniki wrzucić i to jest wykorzystywane przez SPAMsENDERÓW do reklamowania czegóś tam. W zwykłym tekście odnośników wrzucić chyba nie możesz.

 

Pozdruffka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ingrid

Bardzo dziękuję za kobiecy głos :) Thunderbirda już próbowałem, sam go używam pod Windą i pod Linuxem. Pomysł z wykładem całkiem, całkiem. MUszę jeszcze obmyślić sposób na zniechęcenie do Windy i wiadomości w html. Wtedy może zadziała :D

 

switch

Z tym strachem przed zawirusoswaniem kompa to masz rację :) Co do netykiety:

niestety w dalszym ciągu większość ludzi wysyła maile w formacie html, a jak mi się wydaje przyczyną takiej sytuacji jest przyzwyczajenie. OE domyślnie ma ustawione wysyłania w tym formacie a jak chcesz przez stronę coś posłać to też trzeba odchaczyć defaultowo zaznaczony owy html <_< żeby poszło w zwykłym tekście. W tekstowym e-mailu chyba nie można wklejać linków. :( Nie spotkałem się sytuacjom, że ktoś nie przyjąl lub odesłał e-mail napisany w html a już na pewno nie z takim potraktowaniem jakie proponuje np Richard Stallman (bojkot wszystkich przesyłek w formatach zamkniętych) albo propozycja dla "brutali" przedstawiona czasopiśmie "Linux - wiosna 2004" przez p. Cezarego M. Kruka. Brzmi ona tak:

"Proszę nie przesyłać poczty w formacie html, lisów z dokumentami z programu Microsoft Word, przesyłek z nieskompresowanymi załącznikami ani żadnej innej dziwnej poczty". Nasze społeczeństwo ma przed sobą jeszcze długą drogę do przejścia. Ja zaczynam "edukować" żonę w kwestii netykiety ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...